Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013

Ήττα στα πέναλτι για τον Αμφίλοχο

Σε ματς κυπέλου που έγινε στην Αμφιλοχία ανάμεσα στον Αμφίλοχο και τον Νέο Θέρμιο Απόλλων οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βγήκαν νικητές στα πέναλτι με σκορ 2-4.Το 90λεπτο έληξε ισόπαλο 1-1,ενώ στην δεύτερη παράταση μπήκαν δύο γκολ έτσι το ματς έληξε 2-2.

Πρώτο ημίχρονο
17' Ο Μπεκατώρος σουτάρει εκτός περιοχής στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα αουτ
20' 0-1 Ο Απόλλων κερδίζει πέναλτι.Ο Κορομηλάς το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 0-1
32' 1-1 Ο Καββαλάρης σουτάρει αρκετά έξω από την περιοχή και η μπάλα καρφώνεται στο "Γ" του Κούντρα

Μέτριο ματς στο πρώτος μέρος ο Αμφίλοχος είχε την κατοχή και διαμαρτυρήθηκε έντονα για το πέναλτι που καταλογίστηκε εις βάρος του.Στο δεύτερο μέρος ο Απόλλων μπήκε πιο δυνατά αλλά ο Αμφίλοχος έφερε γρήγορα το ματς στα μέτρα του χάνοντας πολλές κλασσικές φάσεις για γκολ.

Δεύτερο ημίχρονο
60' Ο Τσούνης βγαίνει τετ-α-τετ από πλάγια αριστερά κάνει το σουτ,η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι
62' Ο Κορομηλάς εκτελεί φάουλ ο Λίντας σε ετοιμότητα
75' Σουτ του Κορομηλά ο Λίντας με δεύτερη προσπάθεια

78' Ο Μάνθος σουτάρει εκτός περιοχής η μπάλα γλύφει το οριζόντιο δοκάρι
84' Ο Τσούνης βγαίνει ξάνα τετ-α-τετ αλλά αντί να σουτάρει γυρίζει την μπάλα στον Νάκα που είχε σίγουρο το γκολ,αλλά ο Νάκας ήταν ελάχιστα μπροστά
88' Ο Καββαλάρης δοκιμάζει σουτ η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Κούντρα

Παράταση
104' Γύρισμα του Τσούνη στο Μάνθο ο οποίος από κοντά δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δύχτια
105' Σουτ του Νάκα ελάχιστα αουτ
113' Σούτ του Μπεκατώρου ο Κούντρας σε ετοιμότητα
117' 1-2 Οι παίχτες του Απόλλων κλέβουν την μπάλα στο χώρο του κέντρου ο Κορομηλάς βρίσκει τον Στεργίου που από πλάγια θέση θα κάνει το 1-2 με σουτ
120' 2-2 Ο Αμφίλοχος κερδίζει έμμεσο εκτός περιοχής ο Μπεκατώρος πασάρει στον Νάκα ο οποιός με ένα όμορφο συρτό σουτ κάνει το 2-2 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς παιχτών και οπαδών

Το Θέρμο 2-3
Ο Νάκας εκτελεί εύστοχα,ο διαιτητής δίχνει επανάληψη.Στο δεύτερο χτύπημα η μπάλα άουτ
Το Θέρμο 2-4 που είναι και το τελικό σκορ των πέναλτι

Διακριθέντες από τον Αμφίλοχο Λίντας,Παπανίκος,Καβαλλάρης για την Αναγέννηση οι Κούντρας,Κορομηλας

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ:Λίντας,Παπανίκος,Δράκος,Ζαβιτσάνος,Καλύβας,Καβαλλάρης,Κοντός(82' Νάκας),Μπεκατώρος,Παπαλέξης(71' Στάμος)Μάνθος,Λούντζης(65' Τσούνης

Θέρμιος Απόλλων:Koύντρας,Πολύζος,Κυριάκος,Κοντός,Κοκώνης,Κοκώτος Α,Ψήφης,Μπιτχάβας,Κορομηλάς,Κούκος,Καρβέλας