Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

7-3 ο Αμφίλοχος τον Εμπεσσο...

Σε αγώνα που έγινε στην Αμφιλοχία ο Αμφίλοχος επικράτησε άνετα του Εμπεσσού με 7-3 ενώ το σκορ μπορούσε εύκολα να ήταν και διπλάσιο.Σε ένα ματς που τα είχε όλα ανατροπή στο σκορ,δύο πέναλτι,νεύρα,πάθος,πέντε γκολ σε κάθε ημίχρονο και τρία εξαιρετικά γκολ ο Αμφίλοχος ήταν δίκαιος νικητής.

1ο Ημίχρονο
10' Aτομική ενέργεια του Μάνθου και σουτ το οποίο θα διώξει σε κόρνερ ο Oικονόμου
12' Σουτ του Νάκα εντός περιοχής ο Οικονόμου μπλοκάρει
14' Δυνατό σουτ του Νάκα εκτός περιοχής ο  Οικονόμου θεαματικά σε κόρνερ
15' Νάκας και Τσιούνης παίζουν το ένα-δύο με τον τελευταία να σουτάρει ελάχιστα άουτ
20' Μετά από φάουλ ο Παππάς με κεφαλιά κάνει το 0-1
23' Ο Τσιούνης περνάει από δεξία και βρίσκει τον Νάκα στο ύψος του πέναλτι και αυτός κάνει το 0-1
30' Ο Μπεκατώρος περνάει όποιον βρίσκει κάνει το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει άουτ
31' Ο Νάκας βρίσκει τον Τσιούνη και αυτός με σουτ εντός περιοχής κάνει το 2-1

35' Ο Μάνθος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
38' Ο Νάκας κερδίζει το πέναλτι και ο Τσιούνης το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 3-1
42' Ατομική προσπάθεια του Τσιούνη και σουτ το οποίο χτυπάει στο δοκάρι και βγαίνει άουτ
44' Μετά από φάουλ από το χώρο του κέντρου σύνγιση στην άμυνα του Αμφιλόχου και ο Παπανίκος με σουτ κάνει το 3-2

Όσο περνούσε η ώρα το γήπεδο βάρενε και η βροχή έκανε την εμφάνιση της κάνοντας δύσκολη την δουλειά των ποδοσφαιριστών αλλά οι δύο ομάδες δεν σταματούσαν να πετυχέχουν γκολ και ιδιαίτερα ο Αμφίλοχος

2ο Ημίχρονο
55' Κόρνερ του Νάκα ο Μπεκατώρος πιο ψηλά από όλους,με κεφαλιά κάνει το 4-2
65' Ο Λαγοπάτης κερδίζει το πέναλτι και ο Τριφέρης το εκτελεί εύστοχα γράφοντας το 4-3
68' Σουτ του Νάκα η μπάλα χτυπάει στα σώματα και φεύγει άουτ
69' Ο Τσιούνης κάνει το σουτ αλλά η μπάλα χτυπάει το δοκάρι και φεύγει άουτ
70' Ο Τσιούνης περνάει τέσσερις παίχτες από αριστερά μπαίνει στην περιοχή και με σουτ στο απέναντι "Γ" σημειώνει ένα πανέμορφο γκολ κάνοντας το 5-3
77' Σουτ του Νάκα ο Οικονόμου σε κόρνερ
80' Ο Νάκας με όμορφη εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα εκτός περιοχής κάνει το 6-3
85' Ο Παπαλέξης βρίσκει τον Καβαλλάρη ο οποίος αρκετά μέτρα εκτός περιοχής επιχειρεί το σουτ το οποίο καταλήγει στο "Γ" του Οικονόμου.Πανέμορφο γκολ από τον Καβαλλάρη.

Ο Αμφίλοχος ήταν η ομάδα που κυριάρχησε στο γήπεδο και οι παίχτες του πανηγύριζαν τα γκολ πολύ έντονα και δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να δημιουργούν ευκαιρίες και για άλλα.Ο Εμπεσσός ουσιαστικά δεν απείλησε σε καμία περίπτωση τον Αμφίλοχο εκτός από στημένες φάσεις.Κορυφαίοι για τον Αμφίλοχο Τσιούνης,Νάκας,Καβαλλάρης ενώ από τον Εμπεσσό ξεχώρισε λίγο ο Λαγοπάτης.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ:Kατσούδας,Καλύβας,Ζαβιτσάνος,Δράκος,Παπανίκος,Στάμος,Μπεκατώρος(75' Καρδουτσος),Καβαλλάρης,Τσίουνης(82' Βαββας),Νάκας,Μάνθος(67' Παπαλέξης)

Ιδ.Εμπεσσου:Oικονόμου,Μανιφάβας Β,Τσιάκαλος,Παππάς,Παπανίκος,Μακρυνίκας,
Ρεγκούτας(20' Μανώλης),Λαγοπάτης Φ,Τσοχαντάρης(70' Τριφέρης Φ)Κουρέτσης(55' Τριφέρης Κ)